Kalkulator BMI - Dla mężczyzn i kobiet

Oblicz swoje BMI

Płeć:


Wiek:

Waga:

Wzrost:

Oblicz

Coraz więcej osób zaczyna dbać o prawidłową i przede wszystkim zdrową masę ciała. Niestety sama waga nie informuje nas o aktualnym stanie naszego zdrowia.

Czym jest kalkulator BMI?

Kalkulator BMI ( Body Mass Index ), czy też indeks masy ciała, to narzędzie analizujące Twoją masę ciała oraz wzrost w celu sprawdzenia czy mieścisz się w zdrowym przedziale odpowiednim dla większości dorosłych mężczyzn i kobiet.

Jak obliczyć BMI?

Podziel swoją wagę wyrażoną w kilogramach przez swój wzrost wyrażony w metrach i podniesiony do kwadratu. Zaółżmy że masz 175 cm wzrostu i ważysz 70 kilogramów. Twoje BMI wynosi 22.86. Co oznacza, że twoja waga mieści się w zdrowym przedziale. ( 18.5 - 24.9 ). Jeśli twój wynik to mniej niż 18.5 masz niedowagę. Wynik pomiędzy 25, a 29.9 oznacza nadwagę. BMI przekraczające 30 świadczy o otyłości i to najwyższy czas by o siebie zadbać!

Potrzebujesz pomocy w obliczeniu swojego BMI? Skorzystaj z powyższego kalkulatora. Chcesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Sprawdź nasz kalkulator kalorii dostępny w zakładce zamów dietę!

NEWSLETTER

Zapisz się