Jak zacząć odchudzanie? Porady dla początkujących

Jesteś po licznych próbach mających na celu redukcję masy ciała? Podejmowane diety odchudzające nie przyniosły trwałego efektu, albo kończyły się efektem jojo? Ten artykuł pomoże Ci rozpocząć odchudzanie w zdrowy, trwały i zaplanowany sposób. Od czego zacząć?

1. Przede wszystkim zmiana myślenia i podejścia do całego procesu odchudzania.

Nastawienie psychiczne jest niezwykle ważnym elementem w tym procesie. Odżywianie stanowi nieodłączny element naszego życia, dlatego warto przemyśleć dlaczego chcemy wprowadzić zmiany, w jaki sposób je wdrożymy i jaki jest nasz cel.

2. Ustalenie zmian w codziennej diecie, które jesteśmy w stanie wdrożyć na stałe

Przygotowanie planu zmian w sposobie odżywiania przed rozpoczęciem procesu odchudzania jest bardzo ważne. Bez wątpienia określenie schematu działań pozwoli nam utrzymać odpowiednie nastawienie oraz zaprocentuje lepszymi trwałymi efektami. Każda zmiana wymaga czasu, a wprowadzenie nowych nawyków i zwyczajów żywieniowych nie jest proste, dlatego potrzebna jest dyscyplina. Musisz uświadomić sobie, że nic nie wydarzy się szybko, a droga do wymarzonej sylwetki wymaga tyle czasu.

3. Dostosowanie procesu odchudzania do naszego organizmu

Każdy z nas jest inny. Dieta, która świetnie sprawdzi się dla jednej osoby, może nie przynosić żadnych efektów u drugiej. Dzieje się tak, gdyż każdy z nas charakteryzuje się innym zdrowiem, stylem życia oraz ma inne predyspozycje. Poznanie swojego organizmu oraz naszych potrzeb i preferencji to bez wątpienia kluczowy element początkowej drogi do odchudzania. jak zacząć odchudzanie 4. Zdrowe zbilansowane odżywianie

Podstawą zdrowej zbilansowanej diety jest różnorodność oraz dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zapewnienie ich poprzez wartościowe i odżywcze posiłki pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz utrzymanie zdrowia. W tym chętnie Ci pomożemy dostarczając zestaw idealnie zbilansowanych posiłków na cały dzień!

5.Jak zdrowo się odżywiać i jakie zasady warto wprowadzić?

- dbaj o różnorodność spożywanych produktów,
- dbaj o dietę bogatą w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, zawierające białko oraz niezbędne tłuszcze,
- zwracaj uwagę na skład produktów – czytaj etykiety i wybieraj dobrej jakości jedzenie,
- wystrzegaj się przetworzonych produktów oraz alkoholu,
- ogranicz spożycie cukru i soli,
- nawadniaj regularnie organizm – pij wodę,
- zaplanuj spożywane posiłki,
- pilnuj regularnych przerwy między posiłkami,
- nie podjadaj,
- sprawdź swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne i dostosuj do niego dietę,
- nie przejadaj się – słuchaj organizmu, tak aby znać uczucie głodu i sytości,
- jedz powoli – nie wykonuj czynności rozpraszających podczas jedzenia,
- wprowadź regularną aktywność fizyczną.

Wprowadzenie powyższych zasad pozwoli na uzyskanie zdrowej i smukłej sylwetki na stałe. Początki nigdy nie są proste, dlatego lepiej przygotować się i zaplanować cały proces – dzięki temu zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na sukces!
Wróć do bloga

NEWSLETTER

Zapisz się

KONTAKT

+48 512 160 560

kontakt@heroes-diet.pl
pomoc@heroes-diet.pl

Kalkulator BMI
Kalkulator Kalorii
Kalkulator Wody
Kalkulator Tkanki Tłuszczowej

Blog