Artykuł partnera

Saxenda - Opinie i Efekty produktu na odchudzanie

Saxenda - Opinie i Efekty produktu na odchudzanie

Heroes Diet

16 września 2022

8 min. czytania
31214 wyświetleń

Poniższy artykuł jest artykułem sponsorowanym. Heroes Diet nie testował przedstawionego poniższego produktu, tylko przyjął gotowy tekst od reklamodawcy.

Saxenda to nazwa produktu, który wykorzystywany jest w leczeniu cukrzycy typu 2, choć o preparacie coraz częściej słyszy się również w kontekście odchudzania. Ze względu na duże zainteresowanie tym specyfikiem, postanowiliśmy przyjrzeć się mu bliżej i zobaczyć, z czego się składa i jak to się stało, że produkt, wykorzystywany w terapii cukrzycy, zaczął być stosowany także przez osoby, odchudzające się. Czym jest Saxenda, jaka jest substancja czynna preparatu i jakie są opinie na jego temat?

Już od kilku lat naukowcy biją na alarm, starając się poinformować społeczeństwo o zagrożeniu, wynikającym z nadmiernej masy ciała. Specjaliści od otyłości są zmartwieni coraz częstszym pojawianiem się przypadków otyłości u dzieci. Każdego roku procent zdiagnozowanej nadwagi lub otyłości wśród społeczeństwa jest większy, a to oznacza, że mamy do czynienia z poważnym problemem.

Nadmierna masa ciała to stan, który wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia osoby, z nadwagą lub otyłością. Jeżeli masa ciała jest większa, niż dopuszczają to przyjęte normy, pojawiają się kłopoty, związane z funkcjonowaniem całego organizmu. Najlepiej jest nie dopuszczać do rozwoju nadmiernych kilogramów, jednak w świecie, w którym niezdrowe nawyki stanowią pewien rodzaj normalności, jest to trudne. Warto jednak zapoznać się z czynnikami, sprzyjającymi gromadzeniu tkanki tłuszczowej;

środowiskowe: zła dieta, nadmierny stres, zbyt mała aktywność fizyczna, niezdrowe nawyki;
psychologiczne: niska samoocena, depresja, zaburzenia nastroju, zespół kompulsywnego jedzenia;
hormonalne - przybieranie na wadze może być wynikiem nieprawidłowego działania hormonów. Jeżeli więc zauważymy, że nasza masa rośnie bez wyraźnej przyczyny, warto wykonać odpowiednie badania;
czynniki genetyczne.

Do tej pory nie wynaleziono w pełni skutecznego środka, który pozwoliłby pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Istnieją pewne inwazyjne zabiegi, takie jak resekcja żołądka czy odsysanie tłuszczu, jednak likwidują one jedynie problem, a nie przyczynę. Co więcej, do takiego zabiegu w większości przypadków trzeba zostać zakwalifikowanym przez lekarza.

Według specjalistów jedynym skutecznym sposobem na walkę z otyłością jest zmiana trybu życia. Wymaga to oczywiście dużego zaangażowania ze strony pacjenta, jednak tylko w taki sposób można zdrowo schudnąć bez skutków ubocznych. Osoby otyłe powinny pod nadzorem lekarza i dietetyka zmienić dietę i wprowadzić systematyczną aktywność fizyczną do swojego tygodniowego planu. Niektóre osoby odchudzające się, korzystają też z różnego rodzaju suplementów diety, których celem jest wsparcie procesów odchudzania. Dużym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach cieszy się właśnie Saxenda, czyli produkt, który stworzony został dla pacjentów z cukrzycą typu 2, jednak zaczął też być stosowany jako pomoc w zakresach redukcji masy ciała. Opinie o Saxenda w tym jego analiza dostępna jest pod adresem https://ptbo.edu.pl/ pod którym opublikowano również szczegóły. W tym artykule opublikowaliśmy ogólne dane Saxenda.

Saxenda - co to jest?

Saxenda to preparat w postaci roztworu do samodzielnego wstrzykiwania, którego główną substancją aktywną jest liraglutyd. Produkt wydawany jest tylko na receptę, a więc może być zakupiony tylko na wyraźne wskazanie lekarza.

Liruglatyd to substancja, która swoim działaniem przypomina ludzki hormon GLP-1. Jest on wydzielany w jelitach po spożyciu posiłku. Działanie tego hormonu ma wpływ na receptory, wykazujące zdolność kontroli apetytu, znajdujące się w mózgu. Liruglatyd wiąże się z receptorem GLP-1, aktywując go, co może doprowadzić do zmniejszenia uczucia sytości. Poza oddziaływaniem na uczucie łaknienia, liruglatyd pobudza wydzielanie insuliny i ogranicza wydzielanie glukagonu w zależności od stężenia glukozy.

Saxenda - wskazania do stosowania

Roztwór Saxenda powinien być stosowany tylko na wyraźne wskazanie lekarza. Chcąc stosować go w celach wspomagania zmniejszenia masy ciała, należy pamiętać o tym, że powinno się łączyć terapię wraz ze zdrową dietą o obniżonej kaloryczności oraz regularną aktywnością fizyczną. Preparat stosowany jest u pacjentów, u których na podstawie wyliczenia wskaźnika BMI stwierdzona została otyłość lub nadwaga (jeżeli towarzyszy jej przynajmniej jedna choroba współistniejąca, która związana jest z nadmierną masą ciała).

Saxenda - dawkowanie

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych, które nie wykazują przeciwwskazań do jego stosowania. Jest to roztwór do samodzielnego wstrzykiwania podawany podskórnie w udo, ramię lub powłoki brzuszne. W instrukcji stosowania znajdziemy informację, iż zaleca się podawanie preparatu o stałej porze.

Według zaleceń lekarzy dawkowanie produktu Saxenda powinno się rozpocząć od małej dawki 0,6 mg raz na dobę. Takie postępowanie ma na celu zwiększenie tolerancji organizmu na zawartą w produkcie substancję aktywną. Dawkę należy potem stopniowo zwiększać, jednak okresy pomiędzy zwiększaniem kolejnej dawki nie powinny być krótsze niż tydzień. Dawkę należy zwiększać aż do uzyskania dawki maksymalnej, która wynosi 3 mg na dobę. Nie należy stosować większych dawek, gdyż nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a potęguje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Podczas zwiększania dobowej dawki Saxendy, należy dokładnie obserwować reakcje organizmu. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek działania niepożądane, zaleca się zaprzestać stosowania produktu i konsultację z lekarzem.

Saxenda - efekty

Preparat do wstrzykiwania Saxenda przeznaczony został do wykorzystania w terapii cukrzycy. Od kiedy jednak zaczęto go stosować także w celu wsparcia odchudzania, coraz więcej osób interesuje się produktem. W sieci dostępne są informacje na temat Saxendy, które wzbudzają nadzieję w osobach, chcących zrzucić wagę w krótkim czasie. Z tego względu osoby, którym lekarz przepisze roztwór, mają spore oczekiwania wobec jego działania.

Saxenda - możliwe skutki uboczne

Działania niepożądane, jakie wystąpiły w okresach kuracji u poszczególnych pacjentów, można podzielić ze względu na częstotliwość występowania:

Skutki uboczne występujące bardzo często to:

zaparcia;
nudności;
wymioty;
biegunka.

Wśród działań niepożądanych występujących często znajdziemy:

zawroty głowy;
zaburzenia snu;
zaburzenie smaku;
uczucie suchości w jamie ustnej;
problemy żołądkowe;
kamica żółciowa;
reakcje miejscowe po zastrzyku;
zmęczenie astenia.

Wśród zaobserwowanych skutków ubocznych, występujących niezbyt często wyróżniamy:

odwodnienie;
stany zapalne trzustki;
przyspieszone bicie serca;
zmiany skórne;
pogorszenie samopoczucia.

Stosowanie Saxendy - środki ostrożności

Zaleca się powiedzieć lekarzowi o wszelkich chorobach współistniejących oraz przyjmowanych lekach, które mogłyby stanowić przeciwwskazanie do stosowania preparatu. Szczególne środki ostrożności powinny zachować osoby, cierpiące na:

niewydolność serca;
niewydolność nerek;
choroby tarczycy;
ostre zapalenie żołądka lub jelit;
niewydolność wątroby;
osoby powyżej 75 roku życia.

Saxenda - opinie

W sieci można znaleźć opinie na temat produktu Saxenda, zarówno te, dotyczące działania produktu na cukrzycę, jak i na obniżenie wagi ciała. W obu sytuacjach znaleźć można sporo pozytywnych komentarzy. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z opinią na temat Saxendy. Użytkownicy preparatu dzielą się swoimi doświadczeniami na temat jego działania na portalach społecznościowych, blogach i forach tematycznych. Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem rzetelnej opinii. Radzimy jednak uważać na komentarze, które krytykują produkt, jednocześnie chwaląc preparat o podobnym działaniu. Takie zabiegi często bywają opłacanym działaniem konkurencji.

Ile kosztuje Saxenda?

Cena Saxendy może być różna w zależności od apteki, w której zdecydujemy się kupić produkt. Koszt preparatu waha się zazwyczaj w granicach 600-700 złotych. Jest to dość wysoka kwota, która wynika z formy, w jakiej środek jest sprzedawany. Sama produkcja roztworów do samodzielnego wstrzykiwania jest dość kosztowna, co przekłada się na cenę detaliczną dla klientów.

Saxenda - gdzie kupić?

Saxenda to środek, sprzedawany na receptę, dlatego kupimy go tylko i wyłącznie w aptece. Roztwór znajdziemy zarówno w aptekach stacjonarnych (czasem na zamówienie), jak i internetowych, choć warunkiem otrzymania produktu jest okazanie recepty.

Saxenda - podsumowanie

Saxenda to roztwór do wstrzykiwań, stosowany w terapii cukrzycy, a w ostatnim czasie także jako produkt wspierający procesy odchudzania. Główną substancją czynną preparatu jest liruglatyd, przypominający swoim działaniem ludzki hormon GLP-1. Środek o nazwie Saxenda zdobył popularność po tym, jak w sieci pojawiło się sporo pozytywnych opinii na temat jego działania. Produkt wydawany jest na receptę, a więc należy go stosować tylko na wyraźne wskazanie lekarza. Przed rozpoczęciem kuracji warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do stosowania preparatu oraz możliwymi skutkami ubocznymi, jakie mogą wystąpić. Należy też powiedzieć lekarzowi o wszelkich chorobach współistniejących oraz przyjmowanych lekach. Saxenda to środek, który budzi duże zainteresowanie. Czy jego stosowanie jest skuteczne? To można sprawdzić samemu, jeżeli taką terapię zleci lekarz.

Źródło: Artykuł sponsorowany / źródło zewnętrzne

Informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecane dla Ciebie:

NEWSLETTER

Zapisz się

KONTAKT

+48 512 160 560

kontakt@heroes-diet.pl
pomoc@heroes-diet.pl

Kalkulator BMI
Kalkulator Kalorii
Kalkulator Wody
Kalkulator Tkanki Tłuszczowej

Blog