Artykuł partnera

Jak schudnąć z ud? Zdrowa dieta to podstawa!

Jak schudnąć z ud? Zdrowa dieta to podstawa!

Heroes Diet

22 czerwca 2022

2 min. czytania
1116 wyświetleń

Wiele osób stawia przed sobą pytanie, w jaki sposób można szybko i skutecznie schudnąć z ud. Nie jest to jednak takie proste i przy odchudzaniu warto wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Atrakcyjna figura jest bardzo ważnym celem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a problemem najczęściej jest zbyt duża liczba kilogramów, duży i wystający brzuch oraz zbyt masywne uda. Niektórzy nieufnie podchodzą do kolejnych prób, gdy już kilka się nie powiodło. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które pomagają utracić nadmiar tłuszczu na udach i zyskać fantastyczną figurę.

Dlaczego na udach odkłada się tłuszcz?

Najczęściej siedzący tryb życia oraz nadmiar kalorii w diecie prowadzi do pojawiania się tłuszczu w różnych miejscach na ciele. Każdy organizm jest inny, dlatego tkanka tłuszczowa pojawia się w różnych miejscach, ale najczęściej jest to właśnie miejsce w okolicach ud. Uda i okolice bioder są najbardziej newralgicznymi miejscami, gdzie przechowywany jest nadmiar tłuszczu, który spożywamy w ciągu dnia. Przechowywany tłuszcz wykorzystywany jest w momencie, gdy człowiek jest głodny a w przypadku kobiet, gdy są w ciąży. Tkanka tłuszczowa w okolicach ud jest naturalnym magazynem i zabezpieczeniem dla organizmu, aby na wszelki wypadek w momencie, gdy nie zostanie dostarczona odpowiednia ilość pożywienia i energii, mógł ją wykorzystać.

Czy można schudnąć z ud?

Najczęściej kobiety stawiają przed sobą pytanie, jak schudnąć z ud. Tak naprawdę walka z niepotrzebnymi kilogramami wcale nie rozpoczyna się na siłowni czy podczas biegania a w domu w naszej kuchni. Najważniejsze podczas odchudzania jest wytworzenie ujemnego bilansu kalorycznego, dzięki czemu będziemy spalać kalorie przez dodatkowe aktywności. Trzeba jednak ściśle podejść do określonej diety i nigdy nie podjadać pomiędzy posiłkami, przestać się spożywać napoje gazowane, wszelkiego rodzaju słodycze oraz słone przekąski. Takie wyzwanie może okazać się bardzo trudne, ale kiedy wprowadzimy do naszego życia pozytywne zmiany, to nie tylko będziemy mogli łatwiej schudnąć z ud i osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale również będziemy mieli lepsze samopoczucie i więcej energii w ciągu dnia. Eliminując wszelkie niezdrowe produkty, należy zastąpić je tymi bogatymi w składniki odżywcze. Będzie to przede wszystkim nabiał, jajka, chude mięso i warzywa strączkowe, które są źródłem białka. Jeśli chodzi o zdrowe tłuszcze, to warto wprowadzić tłuste ryby, oliwa z oliwek i awokado. Oprócz tego istotne jest również właściwe nawodnienie, czyli picie około 2 l wody dziennie.

Ćwiczenia pomagające schudnąć z ud

Dobrze skomponowana dieta to podstawa odchudzania, ale żeby zwiększyć efektywność warto dodać również różnego rodzaju ćwiczenia i treningi, które pozwolą spalać szybciej nadprogramowe kalorie. Zanim zdecydujemy się na konkretną aktywność fizyczną, powinniśmy ustalić, czy będziemy uczęszczać na siłownię, trenować w domu czy może na świeżym powietrzu. Najszybsze schudnięcie z ud zapewniają treningi siłowe z treningami cardio. Bardzo duży wybór ćwiczeń i różnej aktywności mamy przede wszystkim na siłowni. Ponadto może nam tam pomóc doświadczony trener personalny, który ustali odpowiednie treningi w konkretne dni, aby osiągnąć szybkie efekty. Nie ma jednak nic złego w tym, aby trenować samodzielnie w domu i wiele kobiet już tak działa. Można włączyć sobie różnego rodzaju filmy, gdzie pokazywane są konkretne ćwiczenia i po prostu je powtarzać. Najprostsze będą oczywiście przysiady, wykroki, brzuszki, skakanka czy tak zwana deska.

Czy można schudnąć z ud w 2 tygodnie?

Odchudzanie to skomplikowany proces, który wymaga od nas poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Efekty swojej diety i wykonywanych treningów zobaczymy po kilku tygodniach. Zdrowe odżywianie oraz odpowiednia aktywność fizyczna, bieganie czy spacerowanie to doskonały sposób na uzyskanie trwałych i zadowalających efektów. Wiele kobiet bardzo często zastanawia się, jak schudnąć z ud w 2 tygodnie, aby pięknie prezentować się na plaży podczas zbliżającego się wyjazdu. Dobrą wiadomością jest to, że wprowadzenie zdrowych nawyków pozwoli nam osiągnąć wymarzony sukces i zobaczyć efekty w bardzo krótkim czasie. Czasami już po tygodniu można zobaczyć, że tracimy tkankę tłuszczową, a nasza waga spada. Natomiast po dwóch tygodniach będziemy już wyraźnie widzieć, że chudniemy nie tylko z ud, ale gubimy zbędne kilogramy z całego ciała. Schudnięcie z ud nie jest łatwym zadaniem, ale kiedy będziemy utrzymywać dietę i codziennie ćwiczyć to w stosunkowo krótkim czasie osiągniemy planowane rezultaty. Najważniejsze jest to, aby przestrzegać zdrowej diety, wyeliminować niezdrowe produkty i regularnie ćwiczyć. Cierpliwość i systematyczność pomoże nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Polecane dla Ciebie:

NEWSLETTER

Zapisz się