Artykuł partnera

Workowy czy bezworkowy - który odkurzacz lepszy?

Workowy czy bezworkowy - który odkurzacz lepszy?

Heroes Diet

28 listopada 2023

3 min. czytania
612 wyświetleń

Chcesz szybko i sprawnie pozbywać się zabrudzeń w domu? Czas zaopatrzyć się w nowy odkurzacz! Jaki model wybrać? Wiele osób zastanawia się między sprzętami workowymi i bezworkowymi. Który z nich będzie bardziej udanym zakupem?

Jak wybrać odkurzacz - najważniejsze kwestie?

Dzisiaj zakup odkurzacza przestał być spontaniczną decyzją w sklepie! By odpowiednio dobrać sprzęt, trzeba poświęcić sporo czasu na zebranie informacji i określenie swoich potrzeb. Oprócz klasycznych odkurzaczy na kablu - workowych lub bezworkowych - możesz przecież wybrać odkurzacze pionowe lub automatyczne, czyli roboty odkurzające. Coraz więcej osób sięga po innowacyjne rozwiązania, które gwarantują łatwe pozbywanie się zabrudzeń w całym domu - z minimalną lub właściwie bez ingerencji użytkownika!

Czy wobec tego warto kupować klasyczny odkurzacz? Zdecydowanie tak! Zwykle odkurzacze automatyczne lub pionowe to dodatkowe urządzenie w domu - głównym pozostaje model na kablu. Dlaczego? Do atutów tego typu sprzętu trzeba zaliczyć przede wszystkim:

brak konieczności ładowania - możesz odkurzyć cały dom bez obawy, że w trakcie wyczerpie się bateria w odkurzaczu;
duży pojemnik na kurz - ze względu na większe rozmiary pojemnik możesz odkurzać znacznie rzadziej;
duża moc silnika - jest często większa niż w przypadku odkurzaczy pionowych;
atrakcyjna cena - najlepsze odkurzacze klasyczne są tańsze niż topowe sprzęty pionowe.

Jak widzisz, jest sporo argumentów przemawiających za tym, by nie rezygnować z klasycznego odkurzacza. Lepiej więc uzupełnić arsenał sprzętów o innowacyjne modele, które przydadzą się w określonych sytuacjach.

Na jakie parametry warto zwracać uwagę, kupując odkurzacz? Niezależnie od tego, czy szukasz opcji workowej czy bezworkowej, przeanalizuj:

moc silnika;
pojemność worka lub pojemnika;
zastosowany filtr;
zasięg pracy;
rodzaj rur;
łatwość obsługi;
wagę urządzenia;
atrakcyjny design.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, planując zakup klasycznego odkurzacza? Ciekawe propozycje kupisz za mniej niż 300 zł. Wiele sprzętów to koszt mniejszy niż 1000 zł - chociaż są najbardziej zaawansowane technologicznie wyjątki np. marek Bosch czy Electrolux.

Odkurzacz workowy czy bezworkowy - który wybrać?

Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Dlaczego dobrze kupić model workowy? Przede wszystkim - tego typu sprzęty mają lepiej oceniane systemy filtracji. Sprawdzą się więc idealnie w domu alergików! Co więcej, worki zwykle trzeba wymieniać rzadziej niż przypada konieczność opróżniania pojemników modeli bezworkowych. Kiedyś do minusów tego rozwiązania trzeba było zaliczyć konieczność zakupu worka - dzisiaj są one łatwo dostępne także w sklepach online, dlatego uzupełnienie zapasów nie powinno stanowić problemu. Zwłaszcza, że w każdej chwili możesz sprawdzić w internecie, jaki rodzaj worka pasuje do twojego modelu odkurzacza. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba liczyć się z wydatkami! To największa niedogodność używania tego rodzaju sprzętu.

Jak na tym tle wypadają modele bezworkowe? Są łatwe w obsłudze - wymiana worka wymaga trochę wprawy, w przypadku pojemnika - jego opróżnienie jest błyskawiczne. Co więcej, przezroczysty zbiornik na kurz jasno wskazuje, gdy nadchodzi czas jego opróżnienia - to duże ułatwienie. W końcu - nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem odkurzacza - wystarczy sam zakup sprzętu. Wśród zalet tego typu urządzeń można również wskazać, że są one zwykle lżejsze niż modele workowe - dobrze jednak każdorazowo porównywać wymiary i wagę sprzętu.

Który odkurzacz - workowy czy bezworkowy - jest lepszy? To zależy od twoich preferencji i przyzwyczajeń, a także tego, z jakich innych sprzętów do porządkowania korzystasz na co dzień. Sprawdź najlepsze odkurzacze workowe i bezworkowe w sklepie MediaMarkt - porównaj parametry i zdecyduj, który najlepiej sprawdzi się w twoim domu!

Polecane dla Ciebie:

NEWSLETTER

Zapisz się

KONTAKT

+48 512 160 560

kontakt@heroes-diet.pl
pomoc@heroes-diet.pl

Kalkulator BMI
Kalkulator Kalorii
Kalkulator Wody
Kalkulator Tkanki Tłuszczowej

Blog